این وبسایت با ماهیانه 3500 بازدید به فروش میرسد : 09128008175

انواع خاور باربری

انواع خاور باربری

انواع خاور باربری

فهرست

انواع برندهای تولید کننده خاور

 1.  مرسدس بنز
 2. ایسوزو
 3. هیوندا
 4. فوتون
 5. آذرخش
 6. رنو
 7. فاو
 8. بادسان
 9. فوسو
 10. جک

انواع خاور از نظر باربری

برای سهولت در باربری مشهد به شهرستان و سایر نقاط کشور، باید با انواع خاور باربری آشنا باشید.

خاور به دو نوع مسقف و  رو باز تقسیم می شود که در ادامه انواع مختلف آن را اشاره می کنیم.

خاور معمولی

خاور معمولی

معمولا این نوع از خاورهای اندازه کوچکتری از خاورهای دیگر دارند و توانایی حمل بارهای تا وزن ۴ تن را دارند.

این خاورها مقداری از وانت بزرگتر هستند و چنانچه محموله‌های باری چندان اهمیت نداشته باشند با خاورهای معمولی حمل می‌شوند.

خاور کمپرسی

خاور کمپرسی

این وسیله حمل و نقل، به گونه‌ای طراحی شده‌است  که بار مورد نظر با استفاده از سیستم کمپرسی، بارگیری و تخلیه می‌شود. خاور کمپرسی دارای یک جک هیدرولیکی در بخش بار خود  می باشد  که باعث شده تا اتاق از جلو بلند شده و بار از انتهای خاور تخلیه شود. استفاده از خاور کمپرسی، برای بارهایی مانند شن، ماسه، خاک به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای جابجایی آن‌ها محسوب می‌شود.

خاور روباز

خاور روباز

معمولا خاورهای روباز را اکثریت مردم می‌شناسند و جزئی از اولین تولیدات کمپانی مرسدس بنز محسوب می‌شود.

برای حمل و نقل مصالح ساختمانی و انواع فلزات می‌توان از خاورهای روزباز استفاده کرد تا در طول مسیر تکان‌های شدید به آن‌ها آسیبی وارد نکند.

 

خاور بغل بازشو    

برخی از بارها به دلیل ساختار و ابعاد خاصی که دارند، نمی‌توانند به صورت عمودی بارگیری شوند و باید به طور عرضی بارگیری شوند. این دسته از بارها شامل وسایلی مانند مبلمان و وسایل اداری هستند. اما با استفاده از خاورهای بغل بازشو، که از انواع خاور باربری به شمار می‌روند، می‌توانید درب‌هایی که در اطراف اتاقک تعبیه شده‌اند را باز کنید و از آن جا اقدام به بارگیری وسایل کنید.

در این نوع خاورها، تخلیه بار نیز بسیار آسان و بدون دردسر انجام می‌شود و هیچ گونه آسیبی به بار نخواهد رسید. به این ترتیب خاورهای بغل بازشو، به شما این امکان را می‌دهند تا بارهای با ابعاد و ساختار خاص را به راحتی جابجا کنید.

خاور اتاق بزرگ

خاور اتاق بزرگ

خاورهای اتاق بزرگ، یکی از انواع خاور باربری هستند که به دلیل داشتن اتاق بزرگ، این نام بر آن‌ها نهاده شده است. این نوع خاور دارای یک کشنده قوی و مدرن است که امکان حمل بارهایی با وزن بیشتر را به وسیله آن فراهم می‌کند. ابعاد خاورهای اتاق بزرگ بیشتر از سایر خاورها است و ارتفاعی در حدود ۸ متر و پهنایی به میزان ۲ متر دارند.

 

این وسیله حمل و نقل به دلیل ابعاد بزرگ آن،قادر به حمل بارهای حجیم و سنگین مانند ماشین‌آلات صنعتی، وسایل ساختمانی می‌باشد. خاورهای اتاق بزرگ، یکی از بهترین گزینه‌ها برای حمل بارهای سنگین و حجیم در مسافت‌های بلند می‌باشند و توانایی حمل حداکثر ۲.۵ تا ۳ تن بار را دارند.

خاور بادسان

خاور بادسان

این نوع از خاورها مخصوص حمل و انتقال بارهای سنگین و نیمه سنگین هستند.

ظرفیت خاورهای بادسان حداکثر ۶ تن است.

خاور یخچالی

خاورهای یخچالی، یکی از انواع خاور باربری هستند که به طور معمول در صنعت مواد غذایی استفاده می‌شوند. این نوع خاورها دارای سیستم سرد کننده‌ای هستند که درون اتاقک آن‌ها قرار دارد. با استفاده از خاورهای یخچالی، بارهایی مانند میوه، گوشت، غذا، لبنیات و تره بار به مقصد حمل می‌شوند.

وجود سیستم خنک کننده در این خاورها، باعث می‌شود تا دمای درون اتاق به میزان دلخواه ثابت بماند و در اثر گذر زمان، مواد غذایی نسبت به گرم شدن و فاسد شدن محافظت شوند.

خاور کفی

خاور کفی

خاور کفی، یکی از انواع دیگر خاور است که که قسمت بارکش آن دیواره ندارد و در مقایسه با خاورهای دیواره‌دار، قابلیت حمل بارهای با ارتفاع و حجم بیشتری را دارند. این نوع خاورها به دلیل عدم داشتن دیواره، سبب تسهیل در بارگیری و تخلیه بار می‌شوند. خاورهای کفی به دلیل قابلیت حمل بارهای بزرگ و بارگیری و تخلیه راحت، یکی از گزینه‌های مناسب برای حمل بارهای حجیم و سنگین هستند.  از این نوع خاور برای حمل مصالح ساختمانی و فلزات می توان استفاده کرد.

خاور مسقف

خاور مسقف

خاورهای مسقف همانند اسمشان برعکس خاورهای روباز، سرپوشیده هستند از متریالی مثل پارچه و سایر فلزات برای پوشاندن سقف استفاده می‌کنند.

معمولا بارهای دارای حساسیت و ارزشمند، با خاورهای سرپوشیده حمل می‌شوند.

خاور کشنده

خاور کشنده

خاور کشنده، یکی از انواع خاور باربری است که برای حمل بارهای حجیم مانند ماشین‌آلات سنگین، وسایل ساختمانی، تجهیزات صنعتی و … استفاده می‌شود. این نوع خاور دارای یک کشنده قوی و مدرن است که قادر به حمل بارهایی با وزن بالا است.خاور کشنده به دلیل ویژگی‌های خود مانند قدرت کشش بالا برای حمل بارهای سنگین و حجیم بسیار مناسب  می باشد.

در مقاله باربری با کامیون اتاق دار می‌توانید از مزایای حمل بار با این ماشین سنگین آگاه شوید.

توصیه های مهم به منظور انتخاب خاور مناسب جهت حمل بار

 1. ابتدا باید وزن بار را بررسی کرد و مطمئن شد که خاوری که قصد حمل بار با آن را دارید، قادر به حمل وزن بار است.
 2.  باید خاوری را که برای حمل بار انتخاب کرده اید، اندازه و ابعاد آن با بار متناسب باشد.
 3.  نوع بار نیز در انتخاب خاور بسیار مهم است. برای مثال، برای حمل مواد غذایی، خاورهای یخچالی باید انتخاب شوند، در حالی که برای حمل ماشین‌آلات سنگین، خاورهای کشنده مناسب هستند.
 4. برای فاصله‌های کوتاه، خاورهای کم حجم و کوچک مناسب می باشند، اما برای فاصله‌های بلند، خاورهای بزرگتر و با ظرفیت بیشتر باید انتخاب شوند.
 5. هزینه حمل بار را در نظر داشته باشید. خاورهای بزرگ هزینه بیشتری نسبت به خاورهای کوچک دارند که باید به این مسئله بسیار توجه کنید.
 6. اگر می خواهید در فصول سرد سال بار را جابه جا نمایید،بهتر از خاورهای مسقف استفاده کرده تا  بار از عوامل محیطی مانند بارش برف ، باران و … در امان باشد.
 7. تا حد امکان سعی کنید که خاورهای مدرن و مجهز برای حمل بار مسافت های طولانی استفاده کنید.
 8. در مطلب روش‌ های کاهش مصرف سوخت ماشین سنگین راهکارهایی برای کاهش دادن مصرف سوخت و انرژی پیشنهاد می‌شود.
هزینه و تعرفه حمل بار با خاور

هزینه و تعرفه حمل بار با خاور

عوامل مختلفی مانند مسافت، وزن و حجم بار، نوع بار بر تعرفه حمل بار با خاور تاثیر زیادی خواهد داشت.بنابر این اگر می خواهید بار خود را با خاور جابه جا کنید باید موارد ذکر شده را در نظر گرفته و سپس قیمت  حمل بار با خاور را می توانید به صورت دقیق حساب کنید.اگر می خواهید در مورد هزینه بار با وسایل نقلیه مختلف، مطلع شوید، حتما مقاله تعرفه حمل بار را مطالعه نمایید.

میزان حجم بارگیری با خاور

خاور از نظر کاربری به انواع خاور تک، خاور جفت، مینی خاور، خاور ده چرخ، خاور مسقف و … تقسیم می شود که از لحاظ حجم بارگیری با هم متفاوت هستند.در ادامه ظرفیت بار انواع خاور را می توانید مشاهده کرده و سپس با توجه به نیاز خود هریک از آن ها را برای باربری انتخاب کنید.

نوع خاورظرفیت بار برحسب تن
خاور ۶۰۸۳
خاور ۹۱۱۵.۵
خاور بغل بازشو۳.۵

مشاور رایگان و معرفی خاور

یکی از محبوب‌ترین کامیون‌های باربری در ایران، خاور است که بزرگ‌تر از نیسان و وانت می باشد و به دلیل اندازه‌های مختلف آن، قیمت مناسب‌تری نسبت به دیگر کامیون‌های سنگین دارد.چنانچه قصد دارید بار خود را با خاور جابه جا کرده و در زمینه حمل بار با خاور با سوالات زیادی مواجه شده اید، به راحتی می توانید با شماره شرکت مدیران بار تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشاور رایگان را به شما ارائه دهند.

 

کلام آخر

ما در این مطلب مدیران بار، بهترین باربری مشهد سعی کردیم تا در زمینه انواع خاورهای باربری به شما اطلاعات مفیدی را ارائه دهیم.چنانچه هر سوالی در مورد تعرفه انواع ماشین های باربری داشتید با کارشناسان مدیران بار تماس گرفته، یا در قسمت نظرات سایت مطرح کرده تا مشاوران ما پاسخگوی سوالات شما باشند.

سوالات متداول

خاورهای شهری معمولا ظرفیت باربری کمتری نسبت بین شهری دارند و همچنین مسقف هستند.

۱.ظرفیت

۲. حجم اتاق

۳.طول

۴.عرض

۵. ارتفاع

خاورهایی که دارای قدرت موتور بالا،سیستم ترمز قوی،مصرف سوخت کم ،ظرفیت بابری زیاد هستند برای حمل بار بیرون شهری مناسب می باشند.

هزینه صدور بیمه نامه به نوع پوشش بیمه، نوع بار و سایر موارد دیگر بستگی دارد. جهت اطلاع دقیق از قیمت بیمه نامه خاور با کارشناسان مدیران بار در ارتباط باشید.

امتیاز دهید

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*